ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Άλλη μια δράση πραγματοποιήθηκε στις 09/04/24 στο χώρο του σχολείου μας. Συγκεκριμένα μετά από πρόσκληση του Συλλόγου Διδασκόντων και στα πλαίσια των σχεδίων αντιμετώπισης πυρκαγιών ,ακραίων φαινομένων και καταστροφών  ,κλιμάκιο από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Αμαλιάδας  πραγματοποίησε ενημέρωση σχετικά με τις μεθόδους  πυρόσβεσης , την χρήση πυροσβεστήρων και  τους τρόπους προστασίας από πυρκαγιά. Το μαθητικό αλλά και το διδακτικό δυναμικό του σχολείου μας παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την ενημέρωση αυτή ,λαμβάνοντας χρήσιμες πληροφορίες που σίγουρα θα είναι σωτήριες σε περίπτωση πυρκαγιάς.

Ευχαριστούμε τον Διοικητή της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Αμαλιάδας και τους άνδρες του κλιμακίου για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα μας καθώς επίσης και για την εξαιρετική ενημέρωση που μας παρείχαν.