Γιορτή Σημαίας 2023

Την Παρασκευή 27/10/23 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη Γιορτή της Σημαίας. Η γιορτή περιελάμβανε απαγγελία χρονικού και ποιημάτων από τις μαθήτριες Τσαγγαρούλια Μαρία-Ελένη , Τσάτσαρη Μαριάνθη και Χαραλαμποπούλου Γρηγορία καθώς επίσης και προβολή βίντεο σχετικού με τα γεγονότα της επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

Στην συνέχεια έγινε η απονομή των αριστείων και των βραβείων στους μαθητές και τις μαθήτριες που είχαν την περσινή χρονιά άριστες βαθμολογίες αλλά και πρωτιές στην βαθμολογία του τμήματος τους.

Η εκδήλωση συνεχίστηκε με την παράδοση της σημαίας από τον Διευθυντή Κο Ανδριόπουλο Γιώργο στην σημαιοφόρο Χαραλαμποπούλου Γρηγορία και ολοκληρώθηκε με την  απαγγελία του Εθνικού Ύμνου απο όλους τους μαθητές του σχολείου. Την εκδήλωση επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί Καραντώνη Μαρία και Καραντώνης Δημήτριος.