Παρέλαση 25ης Μαρτίου 2023

Οι μαθητές του  Λυκείου μας για μια ακόμη φορά συμμετείχαν στις εκδηλώσεις του Δήμου Ήλιδας και ιδιαίτερα στη Τοπική Κοινότητα Σιμόπουλου .

Νωρίς το πρωί τελέστηκε η λειτουργία και ακολούθησε η καθιερωμένη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου . Μετά το πέρας της Δοξολογίας  εκφωνήθηκε ο επετειακός  λόγος από τον μαθητή μας Ανδριόπουλο Κωνσταντίνο. Ακολούθησε επιμνημόσυνος δέηση, στο χώρο του Ηρώου ,στην μνήμη των πεσόντων  και κατατέθηκαν στεφάνια από τους φορείς και τα σχολεία της πόλης. Οι  εορταστικές εκδηλώσεις τελείωσαν με την καθιερωμένη παρέλαση  μπροστά από τους επισήμους καλεσμένους.

Ευχόμαστε στους μαθητές μας καλή πρόοδο στην ζωή τους και να γίνουν οι αυριανοί πολίτες που θα ακολουθήσουν τα αχνάρια των αγωνιστών του 21 και τις καλές προθέσεις τους ξεπερνώντας τα λάθη και τις μισαλλοδοξίες .